niedziela, 25 czerwca 2017

Emigracja z wyboru - Belgia

No więc jak to jest z tym życiem za granicą?
Mimo tego, ze warunki do życia w Polsce bardzo się zmieniły (pomoc dla młodych, więcej miejsc pracy, lepsze zarobki, 500+ itd) wielu rodaków wciąż decyduje się na wyjazd na zachód, w poszukiwaniu lepszej pracy, lepszych pieniędzy i "zmiany życia". Często już nie chodzi tylko o pieniądze, ludzie wyjeżdżają aby coś w końcu "ze sobą zrobić"
Mieszkam od roku w Belgii, wcześniej spędziłam kilka miesięcy w Anglii, dzięki czemu mogę porównać status życia Polska/Anglia/Belgia.
Biorąc pod uwagę mój własny przykład: Do Anglii wyjechałam za pieniędzmi, skończyło się to jak się skończyło czyli: ani warunki mieszkalne, ani finansowe ani warunki pracy nie były takie, jak przedstawiła to agencja pracy, przez którą tam wyjechałam. Nie wróciłam do Polski z workiem pieniędzy, jednak to co tam przeżyłam i czego doświadczyłam nie zastąpią żadne pieniądze.
Co do Belgii. Wyjechałam tu do chłopaka. Nie przyjechałam przez agencję, więc warunki mieszkalne były zupełnie inne, ponieważ zamieszkałam u niego. Pracy zaczęłam szukać tu na miejscu, chodząc po agencjach.
W Belgii o ile mówisz po angielsku, niderlandzku lub francusku o pracę nie jest ciężko, jednak jak skutecznie znaleźć pracę w tym kraju, opiszę dokładnie w następnym poście.

Mam nadzieję, że pierwsza notka zachęci Was do śledzenia mojego bloga, oraz poznania mnie bliżej.
Liczę na to, że moje przemyślenia oraz własne doświadczenia pomogą Wam, lub rozwiążą Wasze problemy w związku z pobytem za granicą lub chęcią wyjazdu. Pozdrawiam!

Snap: Claaaudette
Instagram: claaaudette_

2 komentarze:

  1. Jestem ciekawa twojej historii pobytu w Anglii. Obecnie też tu mieszkam od ponad roku. W sumie nie mam na co narzekać. Ciekawa jestem też co z Belgią? Pozdrawiam :)

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. O Anglii zrobię osobny post, o Belgii planuję całą serie. :) Już wkrótce pojawi się więcej notek na ten temat, Zapraszam i dziękuję za komentarz! :)

      Usuń